Základná škola sv. Svorada a Benedikta

V decembri sa žiaci 2.A, 2.B a 4.B triedy vybrali do ateliéru Medea. Tvorili z hliny. Čo, neprezradíme, to je prekvapenie pod stromček. Ujo nám zaujímavo porozprával, ako sa pracuje s hlinou.

Hlina je úžasný materiál, dotyk zo zemou obľubujú deti i dospelí. Aj druháci a štvrtáci boli nadšení a tešili sa z trhania, tlačenia, ťapkania a hladkania hliny. Zašpiniť sa? To je ono! Rozvíjali sme si jemnú motoriku, hmatovú citlivosť a veľmi sme sa z vlastných výtvorov radovali. Tvorenie z hliny – práca vlastnými rukami je oddych a uvoľnenie. Veríme, že takúto tvorivú atmosféru ešte znovu zažijeme.

viac

Žiaci šiesteho až deviateho ročníka privítali Mikuláša vo svojich triedach. Mikuláš ich navštívil s dvoma anjelmi a spolu im porozprávali, ako sa svätý Mikuláš stal víťazom. Lebo meno Mikuláš znamená víťaz.

viac
12-12 2022
Korčuľovanie

V utorok bol opäť čas vziať korčule a navštíviť štadión. Radosť z korčuľovania bola veľká! Nakuknite do galérie.

viac

Na hodinu telesnej výchovy k druhákom zavítali naši kamaráti predškoláci. Zmerali si svoju vytrvalosť a svoje sily. Boli šikovní a všetko hravo zvládli!

viac

Otvorili korčuliarsku plochu na štadióne, čo sme využili a hneď sme sa prihlásili! To bolo radosti po dlhej dobe stáť opäť na korčuliach! Každý týždeň sa tešíme na naše korčuliarske utorky. Ďakujeme!

viac

Tento rok sa uskutočnil už 13. ročník projektu Záložka spája školy, ktorý usporadúva Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knižnica Jiřího Mahena v Brne.

Do projektu sa zapájajú aj naši žiaci, ktorí vyrobili záložky na tému Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie .

viac

Svätý Martin nosí sneh, no nám priniesol kamarátov predškolákov s pani učiteľkou Katkou. Na výtvarnej výchove u prvákov si boli škôlkari vyskúšať, ako pracujú žiaci vo veľkej škole. Kreslili sme strapec hrozna. Najprv škôlkari voskovkami, potom prváci odtláčali korkovými zátkami. Prváci požičali svoje zásterky a miesta kamarátom zo škôlky a pomáhali im urobiť krásne obrázky. Spolupráca fungovala a všetkým sa veľmi páčila!

viac

Na exkurziu Energolandu v Mochovciach sa naši štvrtáci veľmi tešili. Pred tepelnou kamerou ich uvítala pani sprievodkyňa, skúsená pracovníčka elektrárne, a zaviedla ich do priestorov, kde sa konala prehliadka. Žiaci sa presunuli do menšieho kina, kde si pozreli pútavý film, ktorý ich previedol celou evolúciou energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť.

viac

Máme tu opäť jeseň bohatú na rôzne farby a druhy ovocia či zeleniny, preto sme sa rozhodli spraviť si s deťmi takúto jedlú výstavu.

viac
Novinky v kocke