Lyžiarska abeceda

Dňa  18. februára  si  žiaci  7. A, pani  učiteľka  Hatinová, pani učiteľka Bírošová, st. Mária Agáta  a Páter  Peter  pohodlie  domova vymenili za ubytovanie  v  pavilóne „D“  v  stredisku Krahule.

Hneď  po  príchode  a čiastočnom  ubytovaní  sme  vyrazili na svah.  Inštruktori  nás  zadelili  do  skupín podľa našich lyžiarskych schopností. Pomaly sme začali písať lyžiarsku  abecedu na snehobiely svah.

A text? Denný program:

1. raňajky ( ako inak !)
  2. ranná modlitba, sv. omša
  3. dopoludňajšie lyžovanie, aj pokusy o lyžovanie
  4. zaslúžený obed a oddych
  5. popoludňajší výcvik
  6. večera  s masážou unavených končatín
  7. ďakovná modlitba – veď všetci sme celí
  8. zázračné vyliečenie, zábavný program a neúspešné zaspávanie

(Pozn. : Veď sme si mali toľko toho povedať. )

Slnko nás hladilo, milosrdná hmla  a padajúci sneh  prikrývali naše občasné neúspechy, vietor súperil s lyžiarskymi hviezdami na  zjazdovke a sneh nám plietol nové  prilby. Kto to nezažil – nepochopí !

Dobre  živení  telesnou  i  duchovnou potravou sme sa vrátili do školských lavíc. A viete ako nás spoznáte?  „Sme späť a všetci už vieme lyžovať!“

(text, foto: Mgr. D. Hatinová)