Základná škola sv. Svorada a Benedikta

My sa dažďa nebojíme ...

Ani daždivé ráno neodradilo 6.A a 6.B od naplánovanej exkurzie do Kremnice. Vybrali sme sa vybavení dáždnikmi a nepremokavými bundami. Cesta ubehla rýchlo a ani sme sa nenazdali a už sme zababušení vstupovali do Múzea mincí a medailí. Veľa sme sa dozvedeli o vzniku mincí a pôvode Kremnice. Prezreli sme si bohatú zbierku mincí, papierových peňazí a medailí. Dokonca sme si s helmou na hlave vyskúšali, ako to v takej bani vyzeralo a zabúchali na povestnú banícku klopačku.

Kostol sv. Kataríny nás privítal svojou majestátnosťou a prekvapil nás organom s vyše 3500 píšťalami, od 6-metrovej až po 2-centimetrovú. Atlétov a odvážlivcov čakala veža so 127 schodmi, ktorá nám veru dala všetkým zabrať. Ale výhľad na okolie, hoci aj pomedzi dažďové kvapky, stál za to.

Už teraz sa tešíme, aké mesto preskúmame nabudúce. Smile

Fotogaléria

(text: M. Cintulová, foto: M. Cintulová, B. Farkašová)

Novinky v kocke