Celoslovenské kolo súťaže LIEČIVÉ RASTLINY

Dňa 10.6.  – 12.6. 2016 sa uskutočnilo v Bratislave celoslovenské kolo súťaže Liečivé rastliny. Našu školu reprezentovalo 5 žiačok. Alexandra BLAŽKOVÁ  zo 6.A, ktorá dosiahla vynikajúci úspech, obsadila 2. miesto. Ďalšie  žiačky Dominika Rácová zo 6.A, Terézia Krajčovičová z 5.A, Nina Jazvinská a Simona Šulterová z 5. B sa stali úspešnými riešiteľkami. Súťaž bola náročná, najprv museli zvládnuť dve domáce  kolá. Na celoslovenskom kole preukázali vedomosti z morfológie liečivých rastlín, z  určovania  živých  i vylisovaných rastlín  a čajov. V sobotu po náročnom dopoludní ich čakala odmena, exkurzia po  národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla a nive rieky Morava – paleontologická lokalita Sandberg, pozorovanie včelárikov zlatých, obhliadka zvyšku bývalej železnej opony, história cezhraničného spojenia cez rieku Moravu   - most Slobody.

Pripravovala: PaedDr. Beáta Szӧcsová