Nemecký jazykový diplom DSD II

Veľmi sa tešíme, že na svojom 265. zasadnutí 7. decembra 2023 rozhodla Konferencia ministrov vzdelávania spolkových krajín Nemecka (KMK) o schválení žiadosti nášho Gymnázia sv. Cyrila a Metoda vykonávať skúšky na Nemecký jazykový diplom DSD II. Týmto sa stávame jednou z tzv. DSD-škôl.

Nemecký jazykový diplom (Deutsches Sprachdiplom) je celosvetovo uznávaný certifikát potvrdzujúci ovládanie nemeckého jazyka. Naša škola ho bude poskytovať na druhej, t. j. vyššej úrovni C1/B2. Skúšky sa zúčastnia žiaci bilingválneho gymnázia v poslednom ročníku, príp. talentovaní žiaci iných tried, ak dosiahnu požadovanú úroveň ovládania nemeckého jazyka. Žiaci budú testovaní v štyroch oblastiach: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, písomná komunikácia a ústna komunikácia. Neoceniteľnou výhodou je príprava na skúšku v rámci vyučovania, bez potreby návštevy jazykovej školy apod.

Možnosť získať na našej škole bezplatne (!) Nemecký jazykový diplom DSD II ocenia najmä žiaci, ktorí plánujú študovať v nemecky hovoriacom zahraničí, ktorí sa chcú počas svojho štúdia zúčastniť programov Erasmus, príp. budú v budúcnosti pracovať v nadnárodných spoločnostiach. DSD II je certifikát najvyššej úrovne s univerzálnou platnosťou.