Beseda s misionárom

Dňa 17.10. vo štvrtok k nám zavítal misionár Vdp. Madassery Martin SVD z Indie, ktorého misijným určením je Slovensko. Na Slovensku pôsobí už osem rokov a všetkých nás prekvapil svojou perfektnou slovenčinou, v ktorej dokonca ovládal aj rôzne slovné hračky a vtipy.

Ukázal nám mapu svojej rodnej krajiny Indie a oblasť Keralan, v ktorej sa narodil. Úsmev na tvárach detí vyvolala predstava, že deti v Indii chodia do školy na slonoch. Ale kde ich zaparkujú?

Videli sme aj indické oblečenie, ktoré by im mohlo závidieť nejedno dievča a dokonca sme si ho aj mohli vyskúšať. Pozrite si fotky!

Páter misionár sa s nami pomodlil v indickom jazyku a dal nám svoje požehnanie. My ho chceme sprevádzať svojimi modlitbami v jeho kňazskom povolaní.