Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Návšteva predškolákov

V piatok 18. marca 2022 k nám zavítali deti z materskej školy.

Privítali ich smelí prváci milou básničkou, podelili sa s nimi o školské lavice, aby si aj predškoláci mohli vyskúšať, aký je to pocit byť v škole. Samozrejme sa všetci spolu aj učili. Spoznávali písmenká, vyfarbovali, počítali, vyskúšali si aj prácu na interaktívnej tabuli, kde riešili zábavné úlohy. Naši prváci im s veľkou radosťou ukázali, ako pekne už vedia čítať a písať. Ani predškoláci sa nedali zahanbiť a ukázali, aké písmenká poznajú, ako už vedia napísať svoje mená. Všetky pripravené úlohy zvládli výborne.

Na záver si deti vymenili darčeky – vlastnoručne vyrobené záložky do kníh.

Ďakujeme za návštevu a už teraz sa tešíme na budúcich prvákov.

 

 

Novinky v kocke