Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Na jarnú nôtu...

Jar nám iba pomaličky ukazuje svoju prívetivú tvár, zato naše vždy zvedavé hlavičky už pozorujú zasadené aksamietnice, slnečnice, fazuľky..., ktoré sme si spolu v ŠKD zasadili. Rastú rýchlo!


Tak plynie aj čas. Vedeli ste, že sakury, ktorých alejou sa v Nitre môžeme pýšiť, sú japonský národný symbol? Má pre nich hlbokú duchovnú symboliku. Kvet sakury divákom pripomína, že život je krátky a krásny, rovnako ako čerešňový kvet, ktorý opadne zo stromu po niekoľkých dňoch. Aj my sme si boli pozrieť ich krásu. Očarení sme skončili v reštaurácii Oko, kde nás Maťkova maminka a Vikinkin ocko spolu s dedkom pohostili rovnako očarujúcimi a hlavne chutnými mafinkami a pagáčikmi. No a čo by si takí malí druháci želali viac? Ďakujeme!!!
Vaši druháci

Novinky v kocke