Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Včelár v 6.A

Med je úžasný produkt prírody, bez ktorého si nevieme predstaviť Vianoce v podobe perníkov, či vianočných oblátok s medom, ale aj prvú pomoc pri nachladnutí alebo  chrípke. Žiaci v 6.ročníku sa na hodinách biológie  učia o živote včiel z odborného hľadiska, ale  niet nad názorné učenie. 15. decembra sa hodina biológie  v 6.A zmenila na neobyčajnú.  Prišiel medzi nás odborník pán Ing. Branislav Novosad s manželkou, ktorí sa spoločne venujú včelám. Žiakom poskytol veľa zaujímavých informácii, ktoré boli doplnené krásnou prezentáciou o chove včiel a výrobe medu.

Deti upútal svojimi vedomosťami a odpovedal na ich zvedavé otázky. Dozvedeli sa veľa zaujímavých vecí o včele medonosnej, mali možnosť vidieť veľa pomôcok, ktoré potrebuje každý včelár. Na konci besedy deti ochutnali sladký med, niektorí si vyskúšali včelársky klobúk. Deťom sa zaujímavé a  poučné  rozprávanie veľmi páčilo. Ďakujeme za pekný zážitok.

 

Fotogaléria

(text, foto: PaedDr.  Beáta Szöcsová)

Novinky v kocke