Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výlet 5.A a 5.B

Žiaci 5.A a 5.B sa v piatok 8. júna 2018 vybrali na výlet za hranice Slovenska.... Najprv sa išlo do čokoládovne Hauswirth v Kittsee, aby sme ochutnali dobroty priamo z továrne  a potom navštíviť hrad Devín. V čokoládovni sme si pozreli krátky film o výrobe čokoládových výrobkov a previedli nás i fabrikou. Maškrtili sme na sladkých dobrotách a nakupovali rôzne sladkosti pre seba i našich najbližších. Najedli sme sa v tráve a osviežili vodnou vojnou. Na to nám slúžili malé vodné pištoľky, ktoré sme kúpili v čokoládovej predajni. Veru, užili sme si kopec zábavy!

Navštívili sme zrúcaninu hradu Devín, kde sme sa pokochali nádherným výhľadom a urobili ešte krajšie fotky.

Na jeden deň sme mali možnosť stať sa rytiermi! V hradnej priekope sme si vyskúšali rytiersku obratnosť v troch disciplínach :

  1. Nabrať 3 krúžky na kopiju.  Zasiahnuť kvintánu, ale nenechať sa zasiahnúť!
  2. Prejsť rytierskou dráhou obratnosti. – medzi pohybujúce sa vrecia
  3. Lukom a šípom presne zamieriť do terča.

Počasie bolo nádherné, teplo a slnečno. Počas celého dňa sme si užili nádherné chvíle plné zážitkov a zábavy.

Fotogaléria

(text: Mgr. M. Cintulová, Mgr. D. Hatinová, foto: Mgr. D. Hatinová)

Novinky v kocke