Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Talenty našej školy

Naša krasokorčuliarska hviezdička Kira Frederika Kratochvílová  zo VI. A triedy obhájila dňa 24.11. 2018   pekné 2. miesto na Grand Prix  Slovenskej republiky, ktorá  sa konala  v  Banskej Bystrici. Kira sa venuje krasokorčuľovaniu už  od svojich 4 rokov. Ide v šľapajach svojej mamičky, ktorá sa  venovala dlhé roky krasokorčuľovaniu.   Tanec na ľade prináša krásu, jemnosť a potechu nielen samotnému športovcovi, ale aj divákom. Venovať sa tomuto fyzicky  náročnému športu a zároveň zladiť ho  so školskými  povinnosťami,  si vyžaduje nesmiernu sebadisciplínu a drinu. Mnohí spolužiaci ani netušia, že na našej škole je viac takýchto krasokorčuliarskych talentov. Okrem Kiročky sa venuje tomuto športu Katka Drnzíková z V.B, Lucka Rimešová z V.A,  Dominik Drnzík z III.B, Timotej Okoličányi  zo IV.A triedy, naša bývalá žiačka a súčasná študentka bilingválneho nemeckého gymnázia GCM Izabela Frišová sa ako bývalá krasokorčuliarka  venuje trénerstvu, takže ľadovému kráľovskému športu zostala verná.  

Želáme všetkým našim športovcom veľa úspechov, nech im  táto sezóna prinesie samé medailové miesta.

(text: Mgr. D. Hatinová)

 

 

Novinky v kocke