Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Pozor deviataci - online stretnutie pre uchádzačov o štúdium na GCM

Drahí budúci “GeCeMáci“, rodičia uchádzačov o štúdium na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda, ani v tomto mimoriadnom období nechceme zabudnúť na Vás, našich budúcich študentov a Vašich  rodičov.  

Na všetkých Vás, aj keď ešte nepoznaných, už teraz myslíme a zahŕňame Vás do  našich modlitieb.

Minister školstva SR vydal dňa 28. 4. 2020  dlho očakávané „Rozhodnutie o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020“, v ktorom určuje termíny, organizáciu a hodnotenie prijímania na vzdelávanie v stredných školách. Gymnázium sv. Cyrila a Metoda na základe  tohto rozhodnutia upraví organizáciu, termíny a  kritéria na prijatie na štúdium, ktoré budú zverejnené na stránke školy (http://www.gcm.sk/) do 7. 5. 2020.

 

V súvislosti s tým chceme osloviť záujemcov o štúdium, ktorí podali prihlášky (žiaci bilingválneho štúdia do 28. 2. 2020) ale aj  tých, ktorí uvažujú o štúdiu na našom gymnáziu  s ponukou na „online informačné stretnutie“ prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams. Online stretnutie pre uchádzačov  o 5-ročné bilingválne štúdium sa bude konať dňa 6. 5. 2020 (v stredu) o 17:00 hod. a pre uchádzačov o 4-ročné všeobecné štúdium dňa 11. 5. 2020 (v pondelok), taktiež o 17:00 hod. Na týchto stretnutiach budeme informovať o aktuálnych témach spojených s prijímacím konaním  na naše gymnázium  a v krátkosti predstavíme organizáciu  štúdia  na našej škole. V priebehu stretnutia bude vytvorený priestor pre Vaše otázky.

Prosíme tých  žiakov  a rodičov, ktorí majú záujem zúčastniť sa na online  stretnutí, aby poslali svoju e-mailovú adresu so základnými údajmi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Následne im zašleme e-mail s prístupom na online stretnutie, aj s krátkym návodom ako sa prihlásiť.  Prosíme Vás aj o uvedenie informácie,  o aký typ štúdia máte záujem.

Dávame do pozornosti, že prihlášky na 4-ročné študijné odbory je možné podať do 15. mája 2020.

Vedenie Gymnázia sv. Cyrila a Metoda

Novinky v kocke