Základná škola sv. Svorada a Benedikta

FYZIKÁLNY ADVENTNÝ KALENDÁR

Dátum:     1. decembra 2021 - 08:00 do 24. decembra 2021 - 23:30
Miesto:     online
 

Ak vás zaujíma fyzika alebo prírodné vedy vôbec a tiež neviete odolať maškrtám z adventného kalendára, môžete spoločne s nami ochutnať náš fyzikálny adventný kalendár, ktorý sme si pre vás pripravili. Fyzikálny adventný kalendár 2021 sme pripravili ako alternatívu našej úspešnej fyzikálnej show Fyzika všetkými zmyslami.

Kedy

Každý deň (od 1.12.2021 do 24.12.2021) bude o 8,00 hod. zverejnené video s experimentom, ktorý si môžete pozrieť, ale ak budete chcieť, môžete si ho aj sami vyskúšať.

Kde

Cez videoplatformu Youtube bit.ly/YouTube-KF. Ďalšie informácie, ankety a pikošky zo zákulisia budú zverejnené na sociálnych sieťach fyzikálnej show instagram.com/fyzikalna_show alebo facebook.com/fyzikalnaSHOW a na stránkach občianskeho združenia (vauoz.com). 

Čo uvidím

  • UROB SI SÁM  (experimenty, ktorých realizáciu si môže každý zopakovať aj doma (prípadne v škole) – s pomôckami, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti
  • NEDOKONČENÉ VIDEÁ (experimenty, ktoré si každý bude musieť dokončiť doma (alebo v škole) a zistiť čo sa stane, alebo si tipnúť ako experiment skončí  – svoj výsledok, alebo tip môžete zaslať do súťaže a kto nebude chcieť súťažiť môže si počkať na riešenie do ďalšieho dňa)
  • WAU EXPERIMENTY (experimenty, ktorých výsledok možno viacerých prekvapí)
  • FYZIKÁLNE SÚŤAŽENIE (experimenty, ktoré sa dajú využiť ako súťaž medzi členmi rodiny alebo kamarátmi v škole)
  • FYZIKÁLNE DARČEKY (podľa nášho návodu si každý môže vyrobiť „fyzikálnu hračku“, ktorá môže niekoho potešiť pod stromčekom alebo len tak)
  • ŠKOLSKÉ EXPERIMENTOVANIE – (pripravili sme 4 experimenty, ktoré majú priamy súvis s učivom konkrétneho učiva fyziky základnej škole , čiže po jednom experimente pre každý ročník)

 

A čo by to bol za adventný kalendár keby za jeho vyriešenie nebola odmena?

Ak budú vaši žiaci s nami súťažiť v rámci nedokončených videí alebo nám pošlú fotky svojich experimentov čaká tých najlepších malé prekvapenie.
Súťaž bude prebiehať na vauoz.com. Fotky môže posielať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo cez instagram.com/fyzikalna_show/ alebo facebook.com/fyzikalnaSHOW

Viac info: http://vauoz.com/#/show

Novinky v kocke