Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Návšteva študentov Piaristického gymnázia z Vácu

Milujem ťa ňunu... alebo návšteva študentov Piaristického gymnázia z Vácu

Vo štvrtok 18.10. hudobnú miestnosť na školskom internáte naplnilo očakávanie, radosť a možno trochu aj stres a nervozita. My, vybraní študenti a žiaci základnej školy, sme očakávali veľkú návštevu z Maďarska.

Na skrátenie času sme celú miestnosť rozozvučali hudbou. Veď nie nadarmo sa volá „Hudobná miestnosť“. Miško si vzal do rúk gitaru a už to išlo. Čas plynul a hostia už prichádzali. Ujali sme sa hneď pohostinstva – všetkým sme ponúkali koláčiky a „slovenskú“ špecialitku z Čiech – Kofolu.

Na privítanie sme využili „1,5 minútové rande“. O každom sme si niečo pozisťovali, vybrali sme si, že s kým pôjdeme do mesta. Aj tak sme skončili v jednej veľkej skupine. 
V meste sme im ukázali naše monumenty – synagógu, pešiu zónu a hrad. Jednoducho „Tour de Nitra“. V katedrále sme mohli počuť pieseň Otče Náš z hry Juan de Dios. Pozreli sme si hrad a tam naši spoločníci našli nápis – MILUJEM ŤA ŇUŇU, NAVEKY, ktorý bol vyrytý do kameňa. Hneď sa zaujímalo, že čo to vlastne znamená. Veľmi sa im to zapáčilo a týmto sa naučili novú frázu, ktorú celý čas používali a tak sa stala mottom toho dňa.

Nakoniec sme sa vrátili do školy, naobedovali sa a znovu smer internát. Chvíľu sme si ešte užili hudby, porozprávali sa až nakoniec prišlo lúčenie, ktoré bolo dojímavé. 
Všetci dúfame, že sa s nimi čoskoro vidíme a tiež, že sme si týmto dňom získali novú partnerskú školu.

Fotogaléria

Novinky v kocke