Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Beseda so spisovateľom

Utorok 6.11. k nám zavítal pán školník, teda, čo to táram, pán spisovateľ Ladislav Spišiak. Rozprával deťom o knižkách, ktoré napísal (a nie je ich málo), o tých ľudkoch, ktorí mu vnukali skvelé nápady (teda o deťoch – menších i väčších), zdravých i postihnutých, ale hlavne šikovných deťoch a ich tvorivosti. Odtiaľ je aj jeho „prezývka“ ujo školník. Na čom sme sa všetci veľmi smiali. Lebo pán Spišiak je cez rok „ujo školník“ a cez prázdniny „ujo školník na prázdninách doma“ (v skratke UŠkoPRD). Pozorne sme počúvali a nechali sa inšpirovať jeho veselou náladou a slovnými hračkami. Lebo slovo má veľkú moc! Dokáže rozosmiať, rozplakať, potešiť i nahnevať.

A pán spisovateľ Ladislav Spišiak nás naozaj potešil a rozosmial. Možno mu pri jeho písaní občas trošku pomôžeme.

 Z.K.

Fotogaléria

Novinky v kocke