Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Beseda s bábkohercom

V utorok 22.1.2013 sme mali besedu s milým bábkohercom Ivanom Gontkom. Porozprával nám o bábkach – marionetách (tie sa vedú zhora), javajkách (tie sa vedú zdola), maňuškách (tie sa vedú jednou rukou – tromi prstami) a všelijakých iných bábkach. Zaujímavosť, ktorú spomenul, bola japonské tradičné vodné divadlo, ktoré hrajú herci ponorení vo veľkom akváriu, v ústach majú bambusové trubičky na dýchanie a na paliciach vedú bábky, ktoré sú na hladine. No najviac sa nám páčili bábky, ktoré so sebou tento nitriansky bábkoherec priniesol (kráľa, ježibabu a hlúpeho Jana) a najmä to, že sme si sami mohli vyskúšať, aké to je, viesť /animovať bábku. Trpezlivo odpovedal na všetky naše zvedavé otázky. Dozvedeli sme sa okrem iných vecí, že naučiť sa ovládať jednu bábku - marionetu trvá aj pol roka. Beseda sa nám veľmi páčila.

 

                                                                           3.A a 3.B s pani učiteľkami

Fotogaléria

Novinky v kocke