Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výlet prvoprijímajúcich detí a rodičov

V tento deň sa nám zdalo, že zastal čas. O 9.00 hod. sme vyrazili z Nitry a vydali sa spoločne na cestu do Hronského Beňadiku, kde sme mali spoločnú sv. omšu a uctili si relikviu Svätej Krvi. Pozreli sme si nádhernú gotickú stavbu kostola a kláštor a vydali sme sa na cestu do Zubrej obory. A tam nás čakalo prekvapenie, lebo hoci sme prišli o 12.00 hod.,zubry ešte len raňajkovali. Pani nám povedala, že sa to stáva dva alebo trikrát do roka, že neprídu ráno na raňajky a tak hladné si obed dajú skôr.

Nasledoval žrebčín v Topoľčiankach, v ktorého areály nám naše deti predvádzali všetky akrobatické kúsky, ktoré len vedeli. Pozreli sme si koníky a išli sme do parku, kde sme si dali piknik a spolu sa hrali.

Bolo nám tak dobre, že sa nám ani domov nechcelo ísť. Čudovali sme sa, ako to bolo možné, že sme toho toľko stihli a všade sme mali veľa času. Žeby Pán Boh na jeden deň zastavil trochu čas?

Fotogaléria

 

Novinky v kocke