Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Na návšteve z Islandu

Island – tak to tu ešte nebolo!

Vďaka veľkej túžbe našej Lívinky, aby jej strýko raz prišiel aj k nám do školy, sme si mohli vypočuť veľmi zaujímavú prednášku o misii na Islande. Páter Peter ako kapucín tam pôsobí už niekoľko rokov a misia na viac protestantskom ako katolíckom ostrove je aj náročná a zároveň aj veľmi pekná. Veď, kto z nás si to vie predstaviť aké to je, keď máte pol roka deň a pol roka noc. No páter Peter vraví, že noc je lepšia, lebo sa dá spať, kdežto cez deň môžete ešte o polnoci čítať knihu.

Majú viacero farností, ktoré navštevujú všetky autom, takže sa nacestujúúú. Veľmi je tam zaujímavá príroda napr. tam majú dva druhy hríbov, z ktorých si za desať minút nazbierate plné tašky a sú jedlé! Alebo si môžete zaplávať v teplom fjorde, pozrieť si výbuch sopky alebo sa zaboriť do 10 centimetrového koberca machu.

Vskutku krajina ako z rozprávky, no predsa – Pátrovi Petrovi sme sľúbili naše modlitby, aby pritiahol k Bohu všetky srdcia, ktoré sú mu zverené.

Fotogaléria

Novinky v kocke