Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Vianočný jarmok

V stredu 17. decembra 2014 sa na našej škole uskutočnil Vianočný jarmok. Každá trieda 5.-9. ročníka si počas prvej vyučovacej hodiny pripravila v telocvični stánok s vianočným tovarom. Žiaci 2. A triedy mali tiež veľkú túžbu predávať svoje výrobky, a tak aj oni dostali povolenie na predaj.

Jarmok začal o 8.45, kedy prišli nakupovať žiaci 5. a 6. ročníka. Každá skupina žiakov mala 30 minút na to, aby si pozreli tovar v stánkoch a nakúpili. A bolo si z čoho vyberať – vianočné ozdoby, svietniky, sviečky z vosku (krásne ako vo vianočnom mestečku, ale s výhodnejšou cenou pre kupujúcich), ikebany, pohľadnice, anjeli z rôzneho materiálu (aj vlastnoručne vyrobení žiakmi z 9. A triedy), nádherné háčkované dečky, ružence, náramky, čokolády, vianočné pečivo a mnohé iné veci. Nechýbal ani detský vianočný punč s jabĺčkami a pomarančom. Tovar sa míňal veľmi rýchlo, hlavne, keď prišli žiaci nižších ročníkov. Predavači boli tiež veľmi flexibilní – keď videli, že niečo nejde na odbyt, znížili ceny. A tak o 11.15, kedy bol oficiálny záver, bolo takmer všetko vypredané.

Ako bolo už vopred oznámené, výťažok s Vianočného jarmoku bol venovaný 30-ročnej Zuzke, ktorá zostala po operácii mozgu ochrnutá. V piatok 19. decembra ju sestra Mária Agáta a pani vychovávateľka Marianka boli navštíviť a odovzdali jej 545,-€. Zuzka so slzami v očiach ďakovala za neočakávanú pomoc. Tieto peniaze použije na rehabilitáciu v Piešťanoch, ktorú už raz absolvovala a veľmi jej pomohla.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do tejto dobročinnej akcie – kupujúcim i predávajúcim, ale aj  rodičom, ktorí nezištne poskytli vzácne, ručne vyrobené veci a svojím príspevkom prejavili lásku k trpiacim. Nech za to Pán Boh všetkých odmení!

Fotogaléria

Novinky v kocke