Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Exkurzia šiestakov

V stredu 24.6. sme sa vybrali na exkurziu do Levíc. Po celoročnej práci nás čakal oddych a zábava. Vo vedecko-zábavnom centre Atlantis sme  zažili  jedinečnú atmosféru stredovekej Európy a náročnú misiu sv. Cyrila a Metoda.

Potom sme si vyskúšali viaceré dômyselné činnosti založené na    fyzikálnych zákonitostiach, ako napríklad vyfúknuť obrovské bubliny, ovládať  mini bager, vidieť na  vlastné oči, púštnu búrku, vodný vír, či  zemetrasenie. Niektorí sme si  svoje hlavy potrápili riešením rôznych hlavolamov, ale hlavne sme sa výborne zabávali.

V Tekovskom múzeu, ktoré sídli v areáli Levického hradu z konca 13. storočia sme zase nazreli do minulosti. Zaujali nás archeologické nálezy, praveké obydlie, história lekárnictva a hradu, staré zbrane a odevy, ale i unikátne fotografie významného fotografa L. Bielika zachytávajúce udalosti roku 1968.

Záver patril nášmu preskúmaniu skalných ruín Levického  hradu.

Fotogaléria

Novinky v kocke