Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Školská exkurzia Šaštín- Skalica- Brezová pod Bradlom

    Žiaci 6.A triedy a 7.A triedy sa zúčastnili  školskej exkurzie na pútnické miesto zasvätené Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, kde sme slávili spoločne  s Pátrom Petrom sv. omšu a pomodlili sme sa modlitbu sv. ruženca a odovzdali sme naše  úmysly za našich blízkych a našu školu našej Nebeskej Matke. Potom sme sa presunuli na pietne miesto nášho národného velikána Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom.

Mohyla sa  nám predstavila v celej kráse, aj počasie bolo  veľmi priaznivé a výhľad z vŕšku na  nádhernú prírodu kopaničiarskeho kraja, kde odpočíva náš národný hrdina, zanechal nezabudnuteľný zážitok. Exkurziu sme ukončili v malebnom vinohradníckom mestečku v Skalici. Prezreli sme si pamätihodnosti  bývalého kráľovského mesta a  kultúrny dom, ktorý navrhol náš významný architekt Dušan Jurkovič . Samozrejme, návšteva Skalice sa neobišla  bez nákupu pravého skalického trdelníka, ktorý vynikajúco chutil. Všetci žiaci skonštatovali, že to bola výborná akcia a tešili sa, že sa dozvedeli veľa užitočných vedomostí  o  našom peknom Slovensku. 

Fotogaléria

(text: Mgr. Kratochvílová)

Novinky v kocke