Základná škola sv. Svorada a Benedikta

LVDK Krahule 2017

Ani si neviete predstaviť, ako som sa tento rok tešila na koniec zimných prázdnin. Čakal nás lyžiarsky výcvik. Konečne nastal deň D. V nedeľu ráno sme sa stretli pri zimnom štadióne a „KRAHULE - TEŠTE SA". Cesta ubehla veľmi rýchlo. Ani sme sa nenazdali a boli sme ubytovaní v super penzióne "Stred Európy". Čakal nás tam krásne zasnežený, slnkom zaliaty svah a lyžovačka sa mohla začať.

Každý deň sme naplno lyžovali. V stredu nás naše super pani učiteľky a páni učitelia vzali na prechádzku k vyhliadkovej veži. Pokochali sme sa krásnou prírodou a spustila sa bláznivá guľovačka. Ďalšie dni sa nám síce slniečko schovalo a obloha sa rozosnežila, ale nám ani to nebránilo, aby sme sa lyžovali. Samozrejme sme počas pobytu nezabúdali ani na Pána Ježiša. V modlitbách sme prosili, aby sme boli ochránení pred vážnymi zraneniami. Všetko sa rýchlo skončí a my už sedíme v školských laviciach a opravujeme známky ☺.

 

A ešte jeden zážitok 

Bola nedeľa, keď sme sa všetci účastníci lyžiarskeho výcviku zobudili do nádherného dňa – cestujeme! Vedeli sme, že cesta nebude krátka, ale ubehla pomerne rýchlo. Pekné ubytovanie nás príjemne prekvapilo.

Každý sa ponáhľal čo najrýchlejšie obliecť výstroj, lyže prehodiť cez plecia a hurá na svah. Dni sme nikdy neprežívali osamote. Vždy mal každý niekoho po boku, s kým sa mohol porozprávať a zabaviť. Ani večer nebývala nuda, po svätej omši nasledoval večerný program naplnený súťažami, hrami a pri spoločnej modlitbe na záver dňa sa mohol každý stíšiť a upokojiť. O desiatej sme mali večierku,  a vtedy už mnohí z nás boli „K.O.“, tak nás ku spánku nebolo treba veľmi nútiť J(ako ktorých) .

Pri odchode si každý mohol povedať: ,,Som lyžiar“.

Po príchode nás natešení rodičia privítali s láskou a vydýchli si že sa nám nič nestalo.

S radosťou nás odviedli domov a my sme im porozprávali krásne zážitky.

 

Fotogaléria

(text: Tamara Lieskovská, VII.A; Peter Fuska, VII.A, foto: sr. Diana; Mgr. J. Votoček; Mgr. Z. Didová)

Novinky v kocke