Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výchovný koncert

Na výchovnom koncerte 30.3.2017 účinkovalo 40 žiakov našej školy. Vystupovali od malých prvákov až po starších štvrtákov. Skladbičky boli jednoduché, zahrané jednou rukou, ale i zložité, či duá, klasické, ľudové i filmová hudba ako „Piráti z karibiku", či „Pán prsteňov". Duo sme si vypočuli na klavíri – Tobiáš a Terezka Petríkovci a aj na flautách – Lucka Cipová a Laura Romanová. Pozvané boli aj naše staršie žiačky Terezka Petríková a Lucka Tomanová, ktoré zahrali skladbu na klavíri a priečnej flaute a z 8.ročníka a Luciu Calekovú študentku gymnázia, ktorá zahrala náročnú skladbu – „Montyho čardáš" na zobcovej flaute.

Deti hrali na klavíri, keyborde, husliach, flaute, akordeóne a gitare. Pôvodne sme mali zaradený aj netradičný nástroj – gajdy, ale pre chororbu sa ho Sofka nemohla zúčastniť. Svoje nástroje deti predstavili aj vo veselej úvodnej piesni – „Ja som muzikantom, konštábelantom", ktorú zaspievali všetci účinkujúci spolu s doprovodom gitary. Okrem hudobných nástrojov, ktoré si deti priniesli, vystúpili aj 2 žiačky s nástrojom, ktorý máme všetci so sebou a nosíme ho aj do vane. Že čo je to za nástroj? Správne – hlas. Okrem úvodnej piesne teda zazneli aj 3 ľudové piesne a jedna náboženská. V programe vystupoval aj gitarový krúžok pod vedením p.uč. Calekovej. Veľký úspech zožal aj keybord, na ktorom Števko zahral modernú pieseň od Elánu – Človečina. Vystúpenie našich umelcov sa všetkým veľmi páčilo.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. E. Caleková, Mgr. Z. Katrebová)

Novinky v kocke