Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Exkurzia druhákov

V piatok 19. mája 2017 sa  žiaci 2.A a 2.B triedy zúčastnili krásnej a náučnej exkurzie v Arboréte Mlyňany. Práve v máji, keď väčšina rastlín kvitne, je arborétum najkrajšie. Pozorovať a spoznávať rôzne  druhy exotických rastlín bolo naším najväčším cieľom.  S deťmi  sme skoro prešli všetkými časťami parku, pričom najzaujímavejšia bola pre nich vždy tá, v ktorej sa práve nachádzali.

Najviac sa nám páčilo v  najstaršej zóne, Ambrózyho parku pri kaštieli, kde nás najviac upútala krása a pestrosť kvetov rozkvitnutých rododendronov a azaliek. Na záver našej exkurzie si deti zakúpili v predajni okrasných drevín rastlinky podľa vlastného výberu. Odchádzali sme spokojní a s príjemnými zážitkami.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. Katarína Bottová)

Novinky v kocke