Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Zážitky ôsmakov

Jún je mesiac obľúbený nami všetkými školopovinnými. Okrem toho, že máme na dosah 8 týždňov voľna, začínajú sa aj školské výlety.  Aj my ôsmaci, unavení zo školských povinností sme sa rozhodli vydať sa za oddychom. Voľba padla na naše známe kúpeľné mesto, preslávené unikátnou liečivou vodou, učupené pod Strážovskými vrchmi – Trenčianske Teplice. Za dopravný prostriedok sme si tentoraz  zvolili vlak, čo bolo pre nás prvým dobrodružstvom. 

Počas trojdňového pobytu sme sa zoznámili s okolitou prírodou a s historickými pamiatkami Považia. Navštívili sme najvýznamnejšiu historickú pamiatku Považia a Trenčína -Trenčiansky hrad. V hradnom areáli sme si prezreli súbor palácov a zbierok umeleckého charakteru, Delovú baštu, hladomorňu, Studňu lásky a vystúpili sme do veže Matúša Čáka.  Po prehliadke hradu a úžasných výhľadoch na okolie sme sa presunuli do Lanového parku. Vo výške miestami aj 10 m nad zemou s hlavami takmer v oblakoch sme pri prekonávaní rôznych lanových prekážok, prežili kopec adrenalínu, fyzickej námahy a veľa  zábavy.

Z výletu sme si priniesli perfektné zážitky a už teraz sa  tešíme na budúcoročný školský výlet.

 

Fotogaléria

(text: Martin Čulák, Adam a Filip Križanoví, foto: Mgr. Porubská)

 

Novinky v kocke