Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Žehlička nie je len na žehlenie...

Encaustika- 1. diel v VIII.A

Čo to je? Nie, nemusíte siahať po Slovníku cudzích slov. Je to výtvarná technika maľovania horúcim voskom. Vyskúšali to žiaci VIII.A. Na horúcu žehličku si nanesiete vosk (voskové pastelky) a rôznymi pohybmi žehličky po lesklom papieri (môže byť kalendár z opačnej strany), vytvárame farebné stopy.

Najskôr si to vyskúšajte. Potom výkres otáčame zo všetkých strán a hľadáme podoby: Čo nám to pripomína? Neskôr prácu dotvoríme tušom, preškrabkávaním podľa vlastných predstáv. Hotový obrázok zľahka preleštíme flanelovou handričkou. Sledujte nás, budeme pokračovať. „Tvorba prináša radosť...“ POZOR! Neskúšať s maminkinou žehličkou!

 

Fotogaléria

Video: Prvé umelecké dielo 

           Druhý pokus                                                                                                                                      

(text: Mgr. Ivica Gulišová, foto: žiaci VIII.A)

Novinky v kocke