Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Piataci na exkurzii

My, žiaci 5. A a 5. B, sme vo štvrtok 20. apríla vycestovali za zážitkami a novými vedomosťami na školskú exkurziu do Kremnice. Počasie sme si objednali, desiatu zabalili do ruksakov a dobrú náladu nám dali rodičia pri lúčení. Cesta nám teda ubehla rýchlo a nás čakal zaujímavý program ako návšteva Múzea mincí a medailí, či kostolíka sv. Kataríny. Múzeum to nebolo obyčajné, ale plné prekvapení. Navštívili sme v ňom i baňu, kde sme s helmami na hlavách hľadali zlatú žilu i nástroj na razenie mincí.

Áno, dobre čítate, razili sme si vlastné mince ... zážitok na nezaplatenie. V kostolíku sv. Kataríny sme si zahrali divadelné predstavenie hodné Oscara :-) a vybehli sme aj 127 schodov do veže, aby sme sa pokochali nádherným výhľadom na mesto. No a na záver nás neminula sladká osviežujúca odmena v podobe zmrzliny. Bol to úžasný deň a my sa už tešíme, čo si pre nás pani učiteľky pripravia nabudúce.      

(text: žiaci V.A, V.B)

Novinky v kocke