Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Zážitkové učenie

Dievčatá a chlapci z  III. C triedy  si obohatili svoje vedomosti z Prírodovedy aj inou formou učenia, ako len sedením v školských laviciach. Po peknej prechádzke na Správu CHKO Ponitrie nás  prekvapili vypreparované zvieratká vo veľkých vitrínach, ktoré vyzerali úplne ako živé a milo nás privítala  pani Katka, ktorá si pre nás pripravila veľa zaujímavých aktivít. Naše zážitkové učenie sa skladalo z troch blokov.  

V prvom bloku sme sa  naučili spoznávať dreviny, sčítať letokruhy, v druhom bloku sme separovali odpad a v treťom bloku sme si to všetko krásne zhrnuli. Takto sme získali mnohé nové poznatky a aj prakticky vyskúšali. Ďakujeme pani Katke za všetko, čím nám pomohla spestriť našu Prírodovedu, vytvárať v nás krajší vzťah k prírode a hlavne, aby sme si vážili prírodu okolo nás a chránili ju.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. J. Šabová)

Novinky v kocke