Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Uhádnete?

V kvietkoch bzučí a peľ zbiera, bystrá, pracovitá.....

 

Druháci  mali dnes vzácnu návštevu, žiačku – mladú  včelárku Števku Farkašovú. Na prvouke sme sa veľa naučili o včele medonosnej, ale včelári ešte nie sme. Števka nám porozprávala ako sa o včielky treba starať, kedy ich treba prikrmovať, aké liečivé účinky majú včelie produkty. Chutil nám aj sladučký medík. Dokonca sme si skúsili včelársky klobúk a dymák. Na každú zvedavú otázku sme dostali včelársku odpoveď. Števka nám porozprávala aj o včelárskych súťažiach. Odvážili by ste sa ísť ku včielkam a otvoriť úľ? Alebo zobrať včelí roj do nového úľa? Nechali by ste sa poštípať?... Takú odvahu a lásku ku včelám majú včelári, ktorí robia kus užitočnej práce pre včely a ľudí.

Včelárke Števke ďakujeme a prajeme veľa včelárskych úspechov!

 

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. J. Buffová)

Novinky v kocke