Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výlet 6. A, 7. A

V živote je len zopár nezabudnuteľných a neopakovateľných zážitkov. Nám sa takýto jeden zážitok zapísal do pamäti. Síce sa školský rok ešte neskončil, no my sme sa rozhodli absolvovať koncoročný výlet už v máji. Tento rok sa usmialo šťastia aj na nás, pretože nás triedne p. uč. zobrali na dvojdňový výlet. Ani ďaleko, ani blízko – len kúsok od Nitry. Do RZ Areál Zdravia v Jedľových Kostoľanoch. Počasie nám síce od rána moc neprialo, ale čo tam po počasí, keď ...hurááá na výlet!!!

Po príchode sa pred nami rozprestrela krásna zelená príroda. Uprostred lesa  stála  veľká budova, malé chatky (naše ubytovanie), malé jazierko s rybičkami (rybičky sme objavili neskôr, pri kŕmení), bazén (no nevyužitý), a hlavne veľké  betónové a trávnaté ihrisko pre našich športovcov. Nesmel chýbať ani priestor pre večernú opekačku a diskotéku. Nudiť sa nebolo kedy, pretože po  zoznámení sa s okolitým prostredím nás pani učiteľky vzali na menšiu túru. Naším cieľom bola neďaleká rozhľadňa Drieňová. Nezastavilo nás ani blato, mláky či rozbitý terén po niekoľko hodinovom daždi (viď foto). Po zvládnutí „náročného“ terénu nás čakal nádherný pohľad na celý kraj. Vyhliadková plošina nám ponúkla výhľady na okolité obce i prírodu. Z vrchov sme videli Inovec, zrúcaninu hradu Hrušov (výlet druhého dňa), Hostie, ale i žiriansku Žibricu a Zobor. Cesta  späť do areálu nám ubehla oveľa rýchlejšie (chlapci našli skratku), nakoľko nás čakalo športové popoludnie. Šport, lopta a my patríme k sebe....

Ani jedla nikdy nie je dosť. Tak po večeri sme si spoločne pripravili ohník na neskoršiu večeru – opekačku  ....skoro sme sa jej nedočkali. Nebyť niektorých „šikovných chlapcov"...

Po dobrej, sýtej večeri, si  bolo treba ísť oddýchnuť. Veď na druhý deň nás čakala ďalšia malá prechádzka na hrad Hrušov. Cestičky  boli rôzne, no my sme si to trošku zjednodušili (...načo sa namáhať, keď netreba... ).  Prišiel pre nás autobus  a  nabalení jedlom sme mali na hrad o niečo bližšie.

Na gotickom hrade, ktorý bol postavený v 13. stor., už dlhé roky prebiehajú rekonštrukčné práce. Múry  a mnohé objekty sú stabilizované a  hrad je  i napriek tomu, že je ruinou, je v dobrom stave a pripravený pre turistov. Preskúmali sme ho zo všetkých strán a pozreli do každého prístupného miesta. Občerstvení a obohatení o nové zážitky sme sa pomaly vracali späť.

Nezabudli sme ani na zdokumentovanie nášho pobytu a prechádzok  (pozri foto).

Výlet bol fajn, program tiež a skupina super. 

Tešíme sa o rok opäť na skvelý výlet !!!

Fotogaléria Jedľové Kostoľany

Fotogaléria Hrušov

(text: žiaci  6. A, foto: Mgr. B. Rajtarová)

Novinky v kocke