Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výlet do Kremnice

Dňa 6.6.2019 sme boli na výlete. Išli sme dve triedy 4.A a 4.B. Keď sme prišli do Kremnice, čakala nás úžasná príroda. Prišli sme na malé miestečko obklopené budovami. Boli tam stromy a čerstvo pokosená tráva a aj malá fontánka. Keď sme si dali desiatu, pokračovali sme smerom do mincovne. V mincovni mal každý možnosť si kúpiť suvenír či mincu. Ukázali nám starú aj novú mincovňu. Ako posledné nám pustili krátky film o tom, ako sa vlastne razia mince.

Potom si každý dal obed a pokračovali sme smerom na hrad. Tam sme prišli do kostola zasväteného sv. Kataríne. Teta nám dala krátky kvíz a povedala nám aj o dávnej minulosti ako napríklad prečo Kremnicu nikto nedobil atď..  Tí odvážnejší šli na najväčšiu vežu, kde sa stúpalo po strmých schodoch, ale každý sa mohol držať lana. Dalo sa pozrieť aj do miestnej kostnice, kde boli naozajstné lebky a kosti. Nakoniec, keď sa exkurzia hradu blížila ku koncu, pani učiteľka nám kúpila odznaky.

Na záver sme nastúpili do autobusu a veselo sme sa rozprávali.

Fotogaléria                                          

(text: Katarína Vallová žiačka 4.B, foto: Mgr. Katarína Bottová)

Novinky v kocke