Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Deň detí

Tento rok sme Deň detí oslávili v piatok 7. júna. Začali sem svätou omšou, pretože bol prvý piatok. Potom sa deviataci a niekoľko ôsmakov premiestnilo  na školský dvor a pripravili si stanovištia pre prvákov a druhákov. Úlohy boli rôzne: prekážková dráha, preťahovanie lanom, praskanie balónov, triafanie do pyramídy plechoviek, napodobňovanie tanečných skupín, beh vo dvojici, poznávanie rastlín, zvierat a krajín...

Deti dostali za každú úlohu pečiatku a na konci boli odmenené cukríkmi. Mnohé úlohy boli atraktívne aj pre samotných organizátorov a vo voľných chvíľach si ich s nadšením vyskúšali. Ostatné triedy boli na vychádzke. Niektorí v parku, iní na zmrzline a štvrtáci zašli až na Kalváriu. Bol to deň, v ktorom sa utužili kolektívy tried a najstarší žiaci si vyskúšali svoje schopnosti v organizácii a prístupe k mladším.

Fotogaléria

(text: sr. Mária Agáta Šebová, foto: Samuel Krajčír 9. A)

Novinky v kocke