Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Piataci na Ranči

44 km od našej starobylej Nitry na úpätí Považského Inovca sa nachádza nenápadná obec Bojná. Zavítali sme v nej do archeologického múzea Veľkej Moravy. Z množstva zaujímavých exponátov, ktoré sme videli,  nás zaujal najstarší kresťanský zvon na Slovensku alebo pozlátené oltárne plakety z Nitrianskeho kniežatstva.

Pečiatky s písmenkami hlaholiky nás okúzlili a každý si vytlačil svoje meno v tomto starobylom písme, ktoré nám priniesli sv. Cyril a Metod v r. 863.

Pokračovali sme na Ranč pod Babicou. Čakal nás chutný obed, ihrisko s lanovkou a samozrejme zvieratá, ktoré sa potešili maškrtám od nás, tie sme kúpili na Ranči. Vyšantení, spokojní sme sa tešili z pekných spoločných zážitkov.

Fotogaléria

(text: B. Farkašová, foto: M. Cintulová)

Novinky v kocke