Základná škola sv. Svorada a Benedikta

„We are the champions... "

Aj táto pieseň zaznela na neformálnom výchovnom koncerte 28. októbra 2019 v  Agroinštitúte. Publikum tvorili aj V.A, V.B, VI.A, VI.B. A tí to veru roztočili. Čakalo nás duo – speváčka a gitarista, ktorí moderovali celý koncert.

Na úvod nám pripomenuli ako nás hudba sprevádza už od kolísky. Prešli sme rôznymi hudobnými štýlmi, skladbami a interpretmi. Od B. Smetanu až po Elán a Petra Nagya. Od ľudoviek až po moderné. Medzi ukážkami deti odpovedali na rôzne otázky (samozrejme na pódiu pred celým publikom), za ktoré boli odmenené sladkou jednotkou.

Nálada sa stále stupňovala. Deti začali spievať, tlieskať a neúnavne sa hlásiť. Bolo to prekvapivé, lebo nadšene zodvihnúť ruku v škole nevidíme často. Lúčili sme sa slovami: „Je potrebné počúvať dobrú hudbu, ktorá nás obohacuje a robí vnímavými. Obohacujme sa týmto korením života."

Fotogaléria

(text: B. Farkašová, foto: M. Cintulová)

Novinky v kocke