Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Divadelné predstavenie

Dňa 3.12. 2019 sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku. Hra Jack and Joe je činoherná anglická divadelná inscenácia, koncipovaná ako inscenovaná učebná pomôcka. 

Počas hry sme sa zoznámili s jednovaječnými dvojičkami Jackom a Joeom. Zo zdanlivo neškodnej situácie v živote dvoch bratov sa pred našimi očami rozohral vtipný príbeh nabitý akciou o záchrane života a všetkých peripetiách, ktoré s tým môžu súvisieť. Veľké množstvo postáv charakterizujúcich život v USA dodalo divadelnej inscenácii dynamiku a nečakané zvraty udalostí diváka priam vtiahli do deja. Každá z javiskovo atraktívnych postáv mala svoje vizuálne, charakterové špecifiká a iný jazykový prejav.

Zážitkové vyučovanie hravou a zábavnou formou vedie žiakov k budovaniu pozitívneho vzťahu k ďalšiemu štúdiu cudzieho jazyka.

(text: Mgr. B. Rajtarová)

Novinky v kocke