Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Môj domáci miláčik - projekt – hodina biológie v 6.A

Zvieratká sú súčasťou detí a ich života od ranného detstva. Najprv sa deti  stretávajú so zvieratkami v rozprávkach, ktoré im doma čítajú rodičia.  Neskôr si o nich vytvárajú predstavy z animovaných filmov. Väčšina hračiek na mojkanie sú plyšové zvieratká. Osobnú skúsenosť však získajú až cez vzťahy s domácimi zvieratami. Ľudia s domácimi miláčikmi majú tendenciu byť zdravší a šťastnejší, ako tí bez nich. Zvieratká nám dávajú silu, energiu a radosť.

Žiaci zo 6.A:  Kristínka Ružičková, Ema Rajtarová, Lea Cintulová, Lucia Jakušová, Samuel Hok  si na hodinu biológie vypracovali  projekt „ Môj domáci miláčik“. Svojim spolužiakom predstavili svojho domáceho miláčika, porozprávali nám o jeho správaní, živote. Veľkú radosť mali, keď si mohli ich zvieratko pohladkať a pozorovať jeho správanie.

Fotogaléria

(foto a text: PaedDr. Beáta Szőcsová)

Novinky v kocke