Základná škola sv. Svorada a Benedikta

„K Ježiškovi do Betlema pôjdeme“...

Krásne znela táto známa pieseň. 

Dňa 12.12.2019 sa žiaci hudobno – dramatického krúžku a žiaci z tried 2.B, 3.A a  3.B  spoločne zúčastnili vystúpenia Jasličkovej slávnosti na Svätoplukovom námestí. Predstavenie odohrali aj svojim spolužiakom v stredu 18.12. Jasličková slávnosť nám v tomto adventnom období zobrazila udalosti z Betlehema, zvestovanie anjela Gabriela, stretnutie Márie s Alžbetou a ten najkrajší okamih Vianoc – narodenie dieťatka, Ježiška, ktorému sa ako prví prišli pokloniť pastieri.

V hre odznelo viacero piesní a básní, ktoré divákom ponúkli pekné myšlienky, pripomenuli nám krásu štedrosti a vďačnosť za maličkosti i to, že nie je ani tak veľmi dôležité, aký drahý darček dáme, ale to, či je podarovaný z úprimnej lásky milujúceho srdiečka.

Ďakujeme všetkým deťom za účasť a prajeme krásne a požehnané Vianoce!

Celé video si môžete pozrieť tu.

Fotogaléria

(text , foto: Mgr. E. Caleková, video: Mgr. K. Bottová)

Novinky v kocke