Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Prírodné vedy - okná do tajov sveta - počas distančného vzdelávania

Ako fungujú veci okolo nás? Kto by to nechcel vedieť? Zaspomínajme si na online vyučovanie na hodinách biológie, fyziky ...

Zdravie je to  najcennejšie, čo človek má. Zdravá strava rozhoduje o zdraví. Zásady zdravej výživy si siedmaci osvojili na hodinách biológie. Žiaci 7. ročníka vytvorili doma pekné fotky zdravého taniera. Fotogaléria

 

Žiaci 6. ročníka robili počas dištančného vyučovania doma pokusy – klíčenie semien.  Svoje pozorovanie zdokumentovali peknými fotkami. Fotogaléria

 

Žiaci 7. ročníka zdokumentovali pozorovania stavby vtáčieho vajíčka. Fotogaléria

 

Mnohé druhy vtákov na jeseň a zimu odlietajú do teplých krajín, no sú tu aj také, ktoré ostávajú a studenú zimu musia prežiť. Vtedy záleží hlavne na nás, ľuďoch, aby sme sa postarali o tieto zvieratká. V zime sú naši operení kamaráti vystavení veľkému riziku, a preto je dôležité starať sa o nich. Tu sú fotky ako sa naši žiaci starali o vtáčiky, aké búdky, či kŕmidlá im vyrobili. Fotogaléria

 

Na online hodinách fyziky žiaci 6., 7. a 8. ročníka pracovali s domácimi pomôckami. Objavovali, bádali. Čo všetko si vyskúšali, odhalili, pozorovali a možno sa niečo naučili, môžete vidieť vo Fotogalérii. Hókusy-pókusy zaznamenali na videách:

kúzlo so šípkou

ťažisko

neviditeľný atrament

difúzia

spinka na diaľkové ovládanie

zapaľovanie sviečky na diaľku

farebný koktail

kopec vody

Tešíme sa, ak vďaka experimentovaniu si žiaci nachádzajú cestu k prírodným vedám a skúmaniu okolitého sveta vôbec. Ďakujeme našim žiakom za ich aktivitu a chuť podeliť sa s ostatnými.

(text: PaedDr.  Beáta Szöcsová, Mgr. Blanka Farkašová, foto: žiaci 6.,7.,8. ročníka)

 

 

Novinky v kocke