Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Vybíjaná

Dňa 18.03 sa konalo obvodné kolo vybíjanej dievčat. Na ZŠ Fatranskej, kde sa stretli školy: ZŠ Kniežaťa Pribinu, ZŠ Alekšince, ZŠ Jelenec, ZŠ sv. Svorada a Benedikta a domáca škola ZŠ Fatranská. Naše žiačky sa umiestnili na prvom mieste. Nad ZŠ Kniežaťa Pribinu vyhrali v pomere 10:4, nad ZŠ Jelenca vyhrali v pomere 10:0 a nad domácimi vyhrali 10:2 a zabezpečili postup do okresného kola.

Dňa 21.03. sa uskutočnilo okresné kolo vybíjanej dievčat. Na ZŠ Škultétyho sa streli školy: ZŠ Benková, ZŠ Topoľová, ZŠ Vráble, ZŠ Podhorany, Párovské gymnázium a naša ZŠ sv. Svorada a Benedikta. Hralo sa systémom rozdelenia do dvoch skupín kde sa po ukončení skupiny streli súperky: prvý s prvým (hra o postup na krajské kolo), druhý s druhým a tretí s tretím. Naše žiačky porazili ZŠ Benková v pomere 11:7 a ZŠ Podhorany 10:9. Postup z prvého miesta zo skupiny, sa stretli so súperkami z Párovského gymnázia a vyhrali v pomere 13:6 a zabezpečili si postup do krajského kola.        

Novinky v kocke