Základná škola sv. Svorada a Benedikta

1. miesto v celoštátnom kole OSJL

Na našej škole máme mnoho nádejných talentov- či už v oblasti matematiky, anglického jazyka, slovenčiny alebo telesnej výchovy. Tento rok sa nám ale podarilo dosiahnuť významný a pre nás historický úspech. Patrícia Kováčiková z IX.A nás v dňoch 16. a 17.4. 2015 reprezentovala v Bratislave na celoštátnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. A to veľmi úspešne. Po vynikajúco zvládnutom školskom, okresnom a krajskom kole dosiahla úspech aj teraz- na celoštátnom kole. Stala sa tak oficiálne 1. víťazkou slovenčinárskej olympiády v histórii našej školy.

Samozrejme nesmieme zabúdať ani na p. uč. Olachovú, ktorá túto výnimočnú žiačku pripravovala a jednotlivé kolá s ňou s radosťou absolvovala.

Gratulujeme! 

Novinky v kocke