Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Sväté písmo – naša sila

9. marca 2016 sme sa zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády. Naše družstvo sa skladalo zo zástupcov troch ročníkov: Karolína Líšková 9. B, Martina Varšavová 8. A, Michal Hutira 7.A. Chceli sme dať do toho všetko a na každú úlohu sme sa vrhli ako draci.

Čudovali sme sa, ako rýchlo nám to ide. Práve preto sme sa obávali, že to nebude správne. Počas kontrolovania odpovedí sme sa veľmi nasmiali, lebo sme zistili, že sú pri nesprávnej úlohe. Našťastie to bolo pred odovzdaním odpovedí. Po obednej prestávke sme sa vrátili na vyhlasovanie výsledkov. Sadli sme si celkom dozadu. Keď sme počuli, že sme neboli ani tretí ani druhí, boli sme sklamaní. Ale potom prišlo veľké prekvapenie: „Prvé miesto vyhráva ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta.“ Neboli sme si celkom istí, či tým myslia nás, lebo našich patrónov voláme iba Svorad a Benedikt, ale keď na nás organizátori zakývali, vedeli sme, že sme to vyhrali. Tešíme sa, že sme postúpili do diecézneho kola a budeme sa snažiť dobre reprezentovať našu školu.

(text: Martina Varšavová, 8. A)

Fotogaléria

Novinky v kocke