Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Hviezdoslavov Kubín 2016

V našej základnej škole sa uskutočnili dve základné školské kolá v prednese poézie a prózy  Hviezdoslavovho Kubína. Účasť v tomto roku bola mimoriadne veľká, recitovalo  viac ako 40 detí z ročníkov 2. – 9. podľa jednotlivých kategórií. Dve popoludnia strávili deti i odborná porota v úžasnej atmosfére, ktorú súťažiaci vytvorili  svojím umeleckým prednesom. Sme veľmi radi, že v tejto rýchlej a digitálnej  dobe sa  nájdu ešte nadšenci, ktorí siahnu po knihe a  odkaz básnika či spisovateľa pretavia do umeleckého prejavu. Výber autorov ukážok  bol pestrý,  prevládali obľúbenci ako Daniel Hevier, Milan Rúfus, Ľudmila Podjavorinská a ďalší. V próze osvedčený Antoine de Saint Exupéry, M. Montgomeryová. Ďakujeme všetkým prednášajúcim a rovnako pani učiteľkám a pánom učiteľom za  skvelú prípravu.

 Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do Okresného kola HK, ktoré sa uskutočnilo 1.3. 2016 v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

Výsledky školského kola:

II. kategória – poézia:

  1. miesto:  neudelené
  2. miesto:  Terezka Krajčovičová, 5.A
  3. miesto:  Adrika Kepáková, 5.B

II. kategória – próza:

     1. miesto:  Emka Doláková, 5.A

      2. miesto:  Ema Bírová, 5.A, Natália Labovská, 5.B

      3. miesto:  Zuzka Račková, 5.B  Ninka Jazvinská, 5.B

III. kategória – poézia:

  1. miesto: neudelené
  2.  miesto: David Sedmák, 9.A
  3.  miesto:  Alžbetka Moravčíková, 8.A

III. kategória – próza:

  1. miesto:  Janka Kopecká, 8.A
  2. miesto:  Nicole Guzmická, 8.A
  3. miesto:  Terezka Petríková, 8.A

 

Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do Obvodného kola, kde nás vzorne reprezentovali a získali významné ocenenie.

Emka Doláková získala 3. miesto, Janka Kopecká vo svojej kategórii rovnako 3. miesto. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

Fotogaléria

 

 

Novinky v kocke