Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Anglická olympiáda

Na konci novembra 2017 sa v našej škole uskutočnil 28. ročník  Olympiády v anglickom jazyku. Devätnásť žiakov si otestovalo  svoje vedomosti  v dvoch kategóriách.

Kategória 1A je určená  pre žiakov 5.,6. a 7. ročníka. V tejto kategórii sa víťazkou stala  Kamilka Líšková zo 7.A, na druhom mieste skončila Veronika Fusková zo 7.A a tretí bol Adam Kováč zo 6.A triedy.

V kategórii 1B si zmerali sily ôsmaci a deviataci. Zvíťazil Michal Hutira z 9.A, druhá skončila Tamarka Lieskovská z 8. A a na treťom mieste sa umiestnil Marek Štrpka z 9.A.

Do okresného kola, ktoré sa konalo 16. 1. 2018 postúpili víťazi  z obidvoch kategórií a skončili ako úspešní riešitelia. V kategórii 1A sa Kamilka umiestnila na 10. mieste a v kategórii 1B sa Miško umiestnil na 14. mieste.

 Úspešným riešiteľom blahoželáme a ostatným ďakujeme za účasť a odvahu.

 

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. B. Rajtarová)

Novinky v kocke