Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Umelecké slovo malo sviatok aj v stredu popoludní...

Hviezdoslavov Kubín  mal  v stredu (7.2.) popoludní  veľký sviatok. Do súťaže v umeleckom  prednese sa zapojili malí školáci z ročníkov 2. - 4. v nevídanom počte. S básničkami a prozaickými úryvkami sa popasovalo 27 žiakov. Porota ocenila nielen vynikajúci výkon súťažiacich, ale aj výber ukážok.

Prevládali významní slovenskí autori: pán Hevier, Feldek, Milan Rúfus, Ďuríčková, Podjavorinská  a ďalší. Príjemnú atmosféru dotvorila aj výzdoba, nachystané diplomy a malé darčeky. Deti svojím zanieteným prejavom a krásnym umeleckým slovom urobilo veľkú radosť nielen porote, ale aj pánovi Hviezdoslavovi.

Umiestnenie:

I.kategória  - próza:

1.miesto: Ema Rajtarová

2.miesto: Izabela Vojtechová

3.miesto: Sára Romanová

I.kategória –poézia:

1.miesto: Viliam Tužák

2.miesto: Júlia Vojtechová

2.miesto: Mia Kettmannová

3.miesto: Dominik Drnzík

3.miesto: Šimon Olach

Víťazom srdečne blahoželáme k postupu do okresného kola.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. G. Kratochvílová)

Novinky v kocke