Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Sedem statočných

Dňa 12.11.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili okresnej speváckej súťaže v spievaní slovenskej populárnej piesne Poptón v CVČ Domino. Spievali v dvoch kategóriách. V prvej kategórii sa predstavili: Elenka Kostolníková (5.A), Vilko Tužák (5.B), Barborka Kviatkovská (5.B), Terezka Chrtianska (5.B) a Ema Rajtarová (6.A).

V druhej kategórii spievala Kamilka Líšková a Veronika Fusková obe z 9.A.

Na našej škole nie sú deti iba statočné – nie je jednoduché sa postaviť pred ľudí a zaspievať, ale aj šikovné – Terezka vyhrala prvé miesto, Ema získala špeciálnu cenu za umelecký prejav a Vilko špeciálnu cenu za dramatický prejav. Ostatní, aj keď nevyhrali, spievali výborne, ale konkurencia bola silná.

Oceneným srdečne blahoželáme a všetkým prajeme veľa chuti do spievania.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. B. Rajtarová)

Novinky v kocke