Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Nielen sa učíme, ale aj súťažíme.

Tento školský rok prebieha  vyučovanie už dlhšiu dobu dištančne. Tejto situácii sme sa museli všetci prispôsobiť – nielen učivo, ale aj súťaže. Školské kolo geografickej olympiády prebehlo ešte v decembri, kde sme si vyskúšali súťaž online. Nebolo to ľahké, lebo sme nemohli okrem atlasu používať žiadne pomôcky a boli sme odkázaní na naše vedomosti. V školskom kole sa zúčastnilo 73 žiakov 5. – 9.ročníka. Do okresného kola postúpili žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. -  3.mieste.

Okresné kolo sa konalo 5.2.2021  tiež online. Týmto chcem poďakovať našim žiakom, ktorí nás úspešne reprezentovali a viacerí z nich boli úspešní riešitelia. Gratulujeme a teším sa na ďalší ročník olympiády.

Študenti, ktorí postúpili do okresného kola :

Michaela  Šuchterová  z IX.A; Terézia Szabová a Matej  Karban  z VIII.A;  

Matej Neviďanský  zo VII.A; Tibor  Kostura  a Tatiana   Ňorbová  zo  VI.A;        

Michal  Škola  z V.A;  Filip  Barta  a  Dominik  Drnzík  z  V.B .

 

(text: Mgr. Jana Mitošinková)

Novinky v kocke