Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Olympiáda v anglickom jazyku

Na začiatku decembra 2020 sa online formou uskutočnil 31. ročník  olympiády v anglickom jazyku. Napriek náročnej situácii sa zapojilo 17 žiakov, ktorí si otestovali svoje vedomosti  v dvoch kategóriách. Všetci absolvovali písomnú časť a do ústnej časti postúpili štyria najlepší z každej kategórie.

Kategória 1A je určená  pre žiakov 5.,6. a 7. ročníka. V tejto kategórii sa víťazkou stala Anička Molnárová zo 7.B, na druhom mieste skončil Maťko Neviďanský zo 7.A a tretí bol Samko Hollý zo 7.A triedy.

V kategórii 1B si zmerali sily ôsmaci a deviataci. Zvíťazila Lea Jakubičková z 8.A, druhá skončila Sarah Stýblová z 8.A a na treťom mieste sa umiestnila Hanka Fraňová z 9.A.

Do okresného kola, ktoré bolo v januári postúpili víťazky z obidvoch kategórií, a Lea Jakubičková bola úspešná riešiteľka. Blahoželáme a ostatným riešiteľom ďakujeme za účasť a odvahu.

Fotogaléria

(text, foto: B. Rajtarová)

Novinky v kocke