Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Misie v Afrike

Myslím, že o práci Vysokej školy sv. Alžbety v Afrike už počulo veľa ľudí. Nám sa vo štvrtok podarilo neočakávane stretnúť v našej školskej jedálni s mužom, ktorý už 4. rok pôsobí v tejto organizácii. Pracoval v krajinách ako Keňa, Sudán, Rwanda... a tak sme neváhali a pozvali  ho medzi nás do ŠKD. Tomáš R. nám porozprával o osudoch detí, ktoré nemajú rodičov a nikoho blízkeho, kto by sa o nich postaral... verili by ste, že 3 eurá na mesiac je školné pre jedno dieťa..., že ich celoročná strava v Rwande, ak sa teda vôbec k nej dostanú, je sladký zemiak a kapusta...? Rada by som videla do malej dušičky našich detí, keď Tomáša počúvali a pozerali na fotky chudobných detí. Tomáš o pár dní odchádza naspäť do Afriky a my sme mu sľúbili modlitbu. Blíži sa však aj misijná nedeľa a ja ako aj vy máte možnosť prispieť napr. aj tým jedným mesačným školným. Ďakujeme, Tomáš!
PS:“ ...čo ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste urobili...“

Fotogaléria

Novinky v kocke