Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Ruženec 2012

Milión detí sa modlí ruženec

 

 Taký má názov celosvetová akcia, ktorú podporuje katolícka nadácia „Kirche in Not“, a ktorá sa konala vo štvrtok 18. októbra 2012 o 9.00 hodine. 

Akcia vznikla na podnet slov P. Pia, ktorý povedal: „Ak sa bude milión detí modliť ruženec, tak sa svet zmení.“

Prvýkrát sa deti modlili ruženec vo Venezuele v roku 2006 a postupne sa k nim svojou modlitbou pridávali deti z celého sveta.

Tento rok sa aj naša Základná škola sv. Svorada a Benedikta v Nitre pripojila k modliacim sa deťom celého sveta. Spoločne sme sa stretli v telocvični, kde sme sa pomodlili s 250 deťmi celý ruženec. Každý desiatok sme sa modlili za pokoj na inom kontinente. Veľkú radosť sme mali z našich prvákov, z ktorých sa mnohí modlili celý ruženec prvýkrát. Každý z nich dostal ruženec, ktorý si mohol vziať so sebou domov.

Fotogaléria

Novinky v kocke