Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Modlitba ruženca

Vypočujte si tento príbeh: V kláštore, kde žil páter Pio, žil aj brat Mateo, ktorý mal veľmi rád Pannu Máriu a často sa modlil ruženec. Keď zomieral, veľmi sa tešil, že sa v nebi stretne s Pannou Máriou.

Po jeho smrti sa raz večer Páter Pio modlil ruženec. Otvorilo sa nad ním nebo a videl ako sa všetci anjeli a svätí tešia a jasajú, keď sa niekto na zemi modlí Zdravas Mária. Vtom uvidel schádzať po žiarivom rebríku svojho spolubrata Matea. Prekvapený sa ho pýta: „Prečo zostupuješ na zem, veď si sa tak veľmi tešil do neba?“ On odpovedal: „Videl som ako sa v nebi anjeli a svätí radujú, keď počujú modlitbu Zdravas Mária, a preto som sa ju chcel ešte raz pomodliť spolu s Tebou.

Aj my sme chceli urobiť všetkým v nebi radosť a tak sme sa dnes ráno pomodlili spolu ruženec. 

Fotogaléria

Novinky v kocke